שאלות ותשובות
שם
דוא"ל
טלפון
שם
דוא"ל
הורים ממליצים

שאלות ותשובות

איך נדע שאנו זקוקים להדרכת הורים?

אם אתם מרגישים קושי בתקשורת עם הילדים, אתם נתקלים שוב ושוב בסוגיה שאתם לא מצליחים למצוא לה פתרון, במאבקים שנוצרים - ובאווירה לא נעימה בבית ועוד- כדאי שתקבלו הדרכת הורים כיצד לשנות את המצב. בהדרכת הורים (אישית וקבוצתית) תוכלו לקבל כלים יעילים שיסייעו לכם להתמודד עם האתגרים, יעניקו לכם תשובות ופתרונות לסימני שאלה שמתעוררים אצלכם ויעזרו לכם ליצור מציאות חדשה וטובה יותר בבית. אתם כמובן מוזמנים לפגישת הכרות איתי, ללא התחייבות! בה נוכל לדון בשאלה הזו בדיוק, ובשאלות נוספות. צרו קשר

 

לאילו גילאים מתאימה הדרכת ההורים?

הדרכת ההורים (האישית והקבוצתית) אותה אני מעניקה, מתאימה להורים לילדים עד גיל 10. כמובן שאם יש לכם מתבגרים בבית ובנוסף להם, ילדים צעירים יותר (עד גיל 10) ההדרכה מתאימה בהחלט גם לכם.

 

מהם היתרונות של הדרכת הורים אישית?

בהדרכת הורים אישית אני יושבת אתכם פנים מול פנים, באווירה ניטראלית, מקשיבה לסוגיות הספציפיות בהן תרצו לעסוק ועבורן תזדקקו לפתרונות, ומתאימה לכם באופן אישי את התהליך. במהלך ההדרכה, אלווה אתכם צעד צעד ובצורה ממוקדת - לכיוון המטרות אותן נגדיר - המותאמות במדויק לצורך המשפחתי לכם. קראו עוד על הדרכת הורים אישית (לינק לעמוד הדרכת הורים אישית).

 

האם בהדרכת הורים קבוצתית נוכל לקבל תשובות לקשיים שאנו חווים?

בהחלט! הדרכת הורים קבוצתית עוסקת במגוון סוגיות נפוצות המתעוררות בקרב משתתפי הסדנה. מאחר וכולנו הורים, ישנן סוגיות רבות חופפות או בעלות דמיון (חוסר הקשבה, תקשורת לקויה, ויכוחים ומאבקים, ריבים בין אחים וכו') - שהפתרונות והכלים אותם אני מעניקה בהדרכה הקבוצתית - זהים ומתאימים לרוב, לכלל המשתתפים. כחלק מקבוצת ההורים, אתם מוזמנים לשתף את החוויות שלכם, להציג מקרים ולהעלות שאלות - עליהן תזכו למענה ולכלים להתמודדות וכמובן למשוב ממני ומשאר חברי הקבוצה. המפגש הוא קבוצתי, אך כל משתתף בסדנה זוכה להתייחסות ספציפית.

 

האם הכלים שניתנים בהדרכה מתאימים ונכונים לכולם?

ההדרכה (האישית והקבוצתית) מבוססת על שיטת אדלר. לשיטה כלים מתקדמים ויעילים שהוכיחו את עצמם בקרב רבבות משפחות במרוצת השנים. במהלך המפגשים, נכיר לעומק את הקשיים, האתגרים והסוגיות הספציפיות של המשפחה שלכם ונתאים לכם (במיוחד בהדרכה האישית) - בצורה ממוקדת ויעילה, את הכלים הנכונים ביותר. במסגרת המפגשים, נבחן את הצלחתם של הכלים הללו בשטח ונתקדם בהתאם.
 

מה קורה אם בן הזוג אינו מעוניין להצטרף להדרכת ההורים?

אין ספק שהמצב האופטימלי ביותר - הוא נוכחות של שני ההורים בהדרכת ההורים. במידה וישנה התנגדות מצד אחד ההורים, אשמח לפגוש אותו לשיחת הכרות קצרה, על מנת להציג בפניו את חשיבות הנושא (וזה גם ברוב המקרים עובד פלאים ורותם את ההורה לתהליך). וגם אם זהו המצב, עדיף שאחד מכם ההורים יקבל את ההדרכה הנכונה להתנהלות טובה יותר בבית, על מנת לשפר את איכות החיים ולהקל בסוגיות המכבידות. יתכן ובמהלך הדרך, בן הזוג שסרב, יבחין בהתקדמות הטובה, ישנה את דעתו ויסכים להצטרף.
 

האם הילדים מעורבים בתהליך?

לא. הדרכה הורית מיועדת לכם ההורים בלבד. זה המקום שלכם להביא את עצמכם בצורה חופשית ונוחה - ללא מעצורים. אני מאמינה שהמצב בבית תלוי בהתנהלות ההורים, ולכן, גם הכוח לשינוי נמצא בידיכם. במהלך המפגשים אני מעניקה לכם כלים להתנהלות נכונה, לבנייה של תקשורת טובה, ולהתמודדות עם קשיים. את הכלים הללו אתם מביאים הביתה לילדיכם ויוצרים עימם את השינוי המיוחל בבית.